Realizujemy projekty unijne z obszaru aktywizacji zawodowej w Polsce i za granicą.
W ramach projektów unijnych możesz nieodpłatnie skorzystać z kompleksowego wsparcia.
Podniesiesz swoje kwalifikacje językowe, zawodowe, pewność siebie. Znajdziemy dla Ciebie odpowiedni staż i pracę,
lub pomożemy Ci założyć własną firmę.
Realizator: Fundacja Partycypacji Społecznej + Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bytowie

Termin realizacji: 01.07.2016 - 30.11.2017

Obszar realizacji: województwo pomorskie

Oferujemy: kursy, szkolenia, staż (stypendium 1 500zł/mc)Zapraszamy do udziału w projekcie z zakresu aktywizacji zawodowej.

Celem projektu jest pobudzenie osób młodych do pracy, samodzielności i odpowiedzialności za swój rozwój edukacyjno-zawodowy, a także aktywizacja zawodowa oraz dążenie do poprawy sytuacji na rynku pracy oraz zwiększenia możliwości zatrudnienia młodych osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego.

Projekt skierowany jest do:
 • Osób z niepełnosprawnością,
 • Osób w wieku 25-29 lat,
 • Niepracujących,
 • Nieuczących się,
 • Zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego.

W ramach projektu oferujemy:                 
 • Płatny 5-miesięczny staż zawodowy (stypendium 1500zł miesięcznie netto),
 • Pomoc w planowaniu kariery i znalezieniu pracy,
 • Bezpłatne kursy zawodowe,
 • Zwrot kosztów dojazdu i wyżywienie.

Liczba miejsc w projekcie ograniczona – 52 osoby, w tym 27 kobiet i 25 mężczyzn.

W ramach projektu uczestnicy mają do dyspozycji:
 • Doradcę zawodowego – 3 godziny/1 uczestnika,
 • Psychologa – 2 godziny/1 uczestnika,
 • Pośrednika Pracy – 2 godziny/1 uczestnika,
 • Coacha – 3 godziny/1 uczestnika.

Uczestnicy wezmą udział w 6 warsztatach (6 godzin x 6 dni = 36 godzin/1 uczestnika):
 • Profiling
 • Kompetencje społeczne
 • Zdrowie emocjonalne
 • Gender

W ramach projektu każdy uczestnik zostanie skierowany na minimum 1 kurs lub szkolenie służące podniesieniu jego kwalifikacji zawodowych.

Na podstawie szczegółowej analizy predyspozycji zawodowych, umiejętności, motywacji i oczekiwań Uczestnika projektu zostanie wybrane miejsce realizacji stażu zawodowego. Czas trwania stażu 5 miesięcy.

Uczestnicy projektu przejdą proces coachingowi w trakcie trwania stażu (2 x w miesiącu w okresie 5 miesięcy) – łącznie 10 godzin sesji coachingowych.
 
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie formularza zgłoszenia uczestnika na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny 574 741 888
 
Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłoszenia uczestnika
Deklaracja uczestnictwa
Oświadczenie uczestnika projektu
Regulamin rekrutacji
Regulamin warunków uczestnictwa
Umowa

Opinie uczestników o projekcie:

Agnieszka J. Grupa I
Chciałabym w kilku słowach opowiedzieć o tym jak udział w projekcie „Mogę chcę i nie obawiam się pracować” odmienił moje negatywne podejście do podjęcia pracy. Zdecydowanie się na wyjście z domu było dla mnie bardzo ciężkie. Przeżywałam dużo obaw i zniechęcenia. Jednak postawiłam sobie, że jeśli nie dam sobie szansy teraz i nie spróbuję to kiedy to zrobię?! Tak więc zrobiłam to, zapisałam się do projektu. Już po pierwszych spotkaniach grupowych moja motywacja się zmieniła i rosła każdego dnia JPomocną dłonią okazały sią panie prowadzące. Po ukończonych spotkaniach wiedziałam czego chcę w życiu i w jakim kierunku podejmę pracę. Teraz jestem na stażu i nigdy nie pomyślałabym, że moje życie tak się zmieni, nabierze normalności. Wyjście z domu do ludzi to chyba największa bariera, przez którą boimy się przeskoczyć. Ja to zrobiłam i naprawdę nie żałuję !!! Zachęcam wszystkich niezdecydowanych byście dali sobie szansę !!! Zawsze warto próbować !!!

Rafał N. Grupa I
Udział w projekcie " Mogę, chcę i nie obawiam się pracować " okazał się strzałem w przysłowiową 10. Po stresie który towarzyszył mi w pierwszych dniach uczestnictwa, w późniejszym czasie nie zostało nawet śladu. To wszystko przez wspaniałą atmosferę i czternaście różnych charakterów, dzięki którym nie można było się nudzić. Wsparcie którego otrzymałem od psychologa i doradcy zawodowego zostaną mi już na zawsze JJeśli będziecie mieli okazję uczestniczyć w takim projekcie, nie bójcie się, i nie wahajcie. Dzięki naukom i radom odkryjecie w sobie różne umiejętności , które pomogą wam w rozwijaniu samego siebie!
 
Magdalena L. Grupa I
Wzięłam udział w projekcie „Mogę, chcę i nie obawiam się pracować”, który zakłada aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. Biorąc udział w tym przedsięwzięciu, nauczyłam się przede wszystkim, że jedyne co mnie ogranicza to moja wyobraźnia. Moje uczucia co do projektu były mieszane, jednak szybko przekonałam się, że to był świetny pomysł. Otrzymałam wsparcie psychologa i doradcy zawodowego, odbyłam zajęcia z coachingu, dzięki czemu wiem doskonale jakie są moje predyspozycje i jak powinnam kierować swoim życiem zawodowym. Spotkałam wiele ciekawych osób, z którymi wciąż utrzymuję kontakt.  Dziś jestem w trakcie stażu i z uśmiechem patrzę w przyszłość. Myślę, że projekt nauczył mnie wielu rzeczy, które będą przydatne nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym. Uważam, że jeśli ktoś waha się i nie wie czy projekt jest dla niego, koniecznie powinien spróbować. Jak to mówią „wystarczy chcieć”.
 
Eżbieta Ch-G grupa I
Jestem jedną z kilkunastu osób, które skorzystały z projektu oferowanego przez Fundację Partycypacji Społecznej i jestem zachwycona! Warsztaty grupowe nauczyły mnie nowych rzeczy. Poznałam mnóstwo nowych, ciekawych osób, z którymi nadal mam kontakt. Natomiast warsztaty indywidualne wniosły nie mały wkład w moje życie i dużo w nim rozjaśniły. Obecnie jestem na stażu w ramach projektu z Fundacji, który wybrałam dla siebie sama! To ja zdecydowałam gdzie chce podjąć prace, a Fundacja zapewniła zaplecze finansowe, a pracownicy wspierali mnie w ciągu całej procedury. Dlatego nie zwlekajcie! Projekty dają ogromne perspektywy, pozwalają wyrwać się z domu, usamodzielnić się finansowo, poznać nowych ludzi. Nie żałuje, że zdecydowałam się podjąć ten krok. Polecam! Decyzja skazana na sukces!

 
  Projekt współfinansowany z środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wartość dofinansowania z UE: 821 527, 13 zł
 


 

Podaj swój adres e-mail w celu otrzymywania najnowszych informacji:

Nasz kanał na YouTube
zobacz
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.